Na lekcjach

Jolly Phonics to zabawne i skoncentrowane na dziecku podejście do nauki języka angielskiego poprzez wykorzystanie naturalnej dla dziecka nauki dźwięków. Metoda opiera się na zaangażowaniu w naukę języka wszystkich zmysłów dziecka co motywuje dzieci oraz nauczycieli ponieważ bardzo szybko widać postępy  w nauce.

Jolly Phonics to nie są „czary” jest to naukowo opracowana metoda przyswajania języka z powodzeniem wykorzystywana w brytyjskich szkołach.

Dźwięki, na których oparta jest początkowa nauka, są wprowadzane w kolejności umożliwiającej dziecku naturalne i intuicyjne budowanie coraz bardziej złożonych słów i wyrażeń.

Co nas wyróżnia?

Dzięki swojemu syntetycznemu podejściu Jolly Phonics dba o rozwój kluczowych dla czytania, mówienia i pisania umiejętności z jednoczesną dbałością o naukę podstaw gramatyki, pisania i prawidłowej wymowy.

Kolejnym etapem w nauce języka angielskiego dla dzieci jest wprowadzenie metody Jolly Grammar. Jest to również metoda aktywna i wielozmysłowa koncentrująca się na pomocy dzieciom w zrozumieniu jak działa gramatyka.

Jolly Grammar wprowadza dziecko w świat reguł pisowni, zastosowania czasów, zasad pisowni itd. Nie jest to jednak nudne „klepanie” regułek –  czas nauki wypełniony jest świetnymi pomysłami i zabawnymi metodami przypominania sobie niektórych zasad. Podczas nauki wykorzystywane są kolory i działania aby pomóc dzieciom zidentyfikować części zdania np. czasowniki są czerwone a rzeczowniki czarne.

Lektorzy prowadzący zajęcia są wykwalifikowanymi lektorami metodologii Jolly Phonics/Grammar. Pracujemy w oparciu o sprawdzone podręczniki i pod stałym nadzorem metodycznym. Zapewniamy rodzicom stały kontakt z pracownikami szkoły jak i wgląd w postępy dziecka.

Zajęcia prowadzone są niewielkich grupach w salach dostosowanych do potrzeb edukacji dzieci.